ARAMA ALANI

ERFT QUARTIER

  • portfolio
  • portfolio
  • portfolio
  • portfolio

Proje Detayları:

Arsa Sahibi
Peker Investment GmbH
Ülke:
Almanya
Lokasyon
Bahnstrasse / Montzstrasse 41515 Grevenbroich
Teslim Tarihi:
2020
Yüklenici:

PROJE HAKKINDA

Erft Quartier Projesi, enerjinin başkenti olarak bilinen Grevenbroich şehir merkezinde, 37 daire, 1 dükkan ve 28 araçlık otoparktan oluşuyor.
Projeye 400 m mesafedeki tren garından, Düsseldorf ve Köln’e ulaşılabiliyor.
Köln’e 35 km, Düsseldorf’a 25 km uzaklıkta bulunan proje, Uluslararası Düsseldorf Havaalanı’na 35 km uzaklıkta bulunuyor.

ŞEHİR HAKKINDA

Almanya’da Düsseldorf – Mönchengladbach – Köln şehirlerinin ortasında, Neuss şehrine bağlı, 63.000 kişilik nüfusunun %10’unu Türklerin oluşturduğu Grevenbroich, eski zamanlardan beri “Castle Town” yani “Eski Kale”olarak adlandırılıyor.
Avrupa’nın en büyük yerüstü kömür madenini (Garzweiler Maden Ocağı) sınırları içerinde bulunduran şehir, çıkarılan kömürden yine aynı bölgede bulunan termik santrallerde elektrik üretilmesi nedeniyle “Enerjinin Başkenti” olarak tanımlanıyor.
İş alanları ve istihdam olanakları ile gelecek vaat eden Grevenbroich’te, bölgenin en büyük alüminyum fabrikası Hydro Aluminyum AG da yerini alıyor.
1887 yılında konut olarak inşa edilen ve bugün müze olarak kullanılan Villa Erckens, Langwaden Manastırı, Wilhelem Manastırı, Peter ve Paul Parish Kilisesi, eski belediye binası, Grevenbroich Kalesi şehrin kültürel mirasını oluştururken, geniş yeşil alanlar, büyülü ambiyansa sahip oIan Hamilton Finlay Park’ı, zengin gastronomisi keyifli vakit geçirmek isteyenlere farklı alternatifler sunuyor.