ARAMA ALANI

Northgate Düsseldorf

 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio
 • portfolio

Proje Detayları:

Proje geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Arsa Sahibi
Peker GMBH
Ülke:
Almanya
Lokasyon
Vogelsanger Weg 155 40470 Dusseldorf
Teslim Tarihi:
2021
Yüklenici:

LOKASYON VE ALTYAPI

Proje Düsseldorf havaalanına 8 dakika, şehir merkezina 15 dakika uzaklıkta yer almaktadır. 12.000 m2 büyüklüğündeki arsa üzerine 7.000 m2 otopark, 16.000 m2 Otel, 2.000 mt2 olmak üzere Ofis olmak üzere toplam 25.000 m2 satılabilir alan bulunan karma bir projedir. Projenin tasarım süreçleri ve inşaat izinleri alınmıştır.

Düsseldorf şehri, Almanya’nın uluslararası öneme sahip beş ekonomik merkezinden biridir. Şehir, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin başkenti olup yaklaşık 612 bini bulan nüfusuyla Almanya’nın en büyük yedinci şehridir. Avrupa’nın en yoğun yerleşime sahip bölgelerinden olan Ren-Ruhr bölgesinin merkezinde bulunmaktadır. Yakınlardaki önemli büyük kentler Duisburg (30 km), Essen (35 km), Dortmund (60 km) ve Köln’dür (40 km).
Düsseldorf’un A44, A46, A52, A57, A59 ve A3 otoyolları ve B1, B7 ve B8 federal yollarıyla çok iyi bir ulaşım bağlantısı bulunmaktadır. Ayrıca bölgesel bir raylı ulaşım kavşağında bulunması sayesinde çok sayıda ekspres hızlı tren bağlantısına sahiptir. 2 kilometrekareyi bulan toplam yüzölçümüyle Ren Limanı şehri Avrupa’nın denizyolları ağına bağlamaktadır. Düsseldorf Havalimanı dünya üzerindeki 180 varış noktasıyla olan bağlantısı sayesinde Almanya’nın üçüncü büyük havalimanıdır ve Avrupa’nın birçok ekonomik merkezine hızla ulaşma olanağı sağlamaktadır.

NÜFUS

Düsseldorf şehri halihazırda aşağı yukarı 612 binlik bir nüfusa sahiptir (31 Aralık 2016 itibariyle). Güncel tahminler Düsseldorf kentinin nüfusunun 2025 senesine kadar %1,9 oranında artış göstereceğini öngörmektedir. Nüfus yaklaşık 217,4 kilometrekarelik bir alana dağılmaktadır. Böylelikle nüfus yoğunluğu kilometrekare bayına yaklaşık 2.816 kişidir.

EKONOMİ VE EMEK PİYASASI

Borsada işlem görmekte olan sayısız şirketin merkezi Düsseldorf’tadır. Ağırlıklı ekonomik faaliyet alanları şirket danışmanlıkları, mali denetçilik ve hukuki faaliyetler ile reklamcılıktır. Diğer önemli branşlar ise moda endüstrisi ve finanstır. Hisse senedi endeksi DAX’a kayıtlı şirketlerden ikisi olan E.ON ve Henkel’in merkezi buradadır. Ayrıca yerel ve bölgesel sınırlar ötesinde faaliyet göstermekte olan büyük şirketlerin Almanya’daki merkezleri de Düsseldorf’ta yerleşiktir. Bunlar arasında örneğin L’Oréal, Nikon, Vodafone, die Metro AG, Rheinmetall, E‐Plus ve ERGO Sigorta Grubu bulunmaktadır. Bunların dışında Mercedes‐Benz ve VW de Düsseldorf’ta üretim yapmaktadır.

MİKRO DURUM

Proje geliştirmesi yapılan arsa, Düsseldorf şehir merkezinin kuzeyinde kalan Vogelsanger Weg 155 adresindedir. Mörsenbroich semti, Lichtenbroich, Unterrath ve Rath semtleriyle birlikte Düsseldorf’un 6. bölgesini oluşturmaktadır. Mörsenbroich, kuzeyden Unterrath, kuzeybatıdan Derendorf, güneyden Düsseltal, güneydoğudan Grafenberg ve doğudan Rath semtiyle sınırlıdır. Mörsenbroich’in nüfusu halihazırda yaklaşık 14 bindir. Yaklaşık 5,0 km uzaklıktaki Düsseldorf Garına özel araçla yaklaşık 15 dakika içerisinde güney istikametinde bulunan Nördlicher Zubringer, Toulouser Allee ve Worringer Straße istikametinden ulaşılabilmektedir. Düsseldorf Havalimanına özel araçla yaklaşık 10 dakikalık bir yolculukla ulaşılabilir. Değerlendirme istenen gayrimenkul arsanın güneyindeki Vogelsanger Weg ile bağlantılıdır.
Proje geliştirmesi yapılan bu arsa hemen yakınındaki “Mörsenbroicher Ei” kavşağı sayesinde mükemmel bir ulaşım bağlantısına sahiptir. “Mörsenbroicher Ei” üç federal yolun (B1, B7 ve B8) ve bunların dışında da üç yolun buluştuğu bir kavşak olarak Düsseldorf’un en çok araç geçişine sahne olan kavşaklarından biridir. Nördliche Zubringer’in (B1) kuzey istikametinde Düsseldorf Havalimanına hızla ulaşabilmenizi sağlayan A52 ile bağlantı bulunmaktadır. A52 ise ayrıca A44’e bağlanmaktadır. Gayrimenkul, Nördlicher Zubringen (B1) ile A52’nin geçiş bölgesinde yer almaktadır.
Gayrimenkulün bulunduğu bölgedeki toplu taşıma seferlerinin azlığı nedeniyle toplu taşımacılığı burada ortalamanın altında kabul etmek gerekir. Buna göre burada sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde “Vogelsanger Weg” otobüs durağı bulunmaktadır. En yakın tramvay durağı “Haeselerstraße”, değerlendirilmesi istenen gayrimenkulün 10 dakikadan daha fazla uzağındadır. En yakın banliyö treni bağlantısı ise yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesinde olan “Düsseldorf‐Rath Mitte” durağıdır. Müşterinin verdiği bilgiye göre halihazırda gayrimenkulün güney ve kuzey ucuna bir otobüs durağı veya raylı sistem durağı konması için Düsseldorf Belediyesiyle görüşmeler sürmektedir. Bu da toplu taşıma sistemleriyle olan bağlantıyı ve böylelikle de mikro durumu belirgin ölçüde geliştirecektir.
Değerlendirilmesi istenen gayrimenkulün hemen yanındaki en belirgin unsur geniş otoparktır.

GAYRİMENKULUN ETKİSİ

Projenin doğrudan Zubringer Nord’da ve her gün yaklaşık 40 bin araç yoğunluğunun yaşandığı bir noktada olması nedeniyle bu projeye Düsseldorf’un gelişmesi bakımından çok özel bir önem atfedilmelidir. Böylece kentin şimdiye kadar daha ziyade durgun bir özellik arz eden kuzeyi ve Vogelsanger Weg’in etrafındaki bölgenin tamamı, hem kuzeyden hem de güneyden, bu inşaat projesinden olumlu yönde bir hayli etkilenecektir. Sinyal etkisi yaratarak başka yatırımları da çekecek ve bölgenin gelişmesinde itici güç olacaktır. Optimal altyapı ve kolay bağlantı ve erişim olanakları lokasyonun fonksiyonu bakımından optimal şatları oluşturmaktadır. Bu projeyle Düsseldorf şehrinin kuzey kapısının ilk temel taşı atılmış olacaktır.

PROJE DÖKÜMANLARI